Nissan to marka samochodowa znana na całym świecie. Firma jest w wielu miejscach, na całym świecie firma posiada regionalne centrale, ośrodki techniczne i projektowe, firmy holdingowe oraz leasingowe. Początki firmy sięgają roku 1911, kiedy w Tokio powstała firma Kwaishinsha.
Ważnym momentem w historii firmy był rok 1933, kiedy Nikon Sangyo Co. i Tobata Imono Co. zakładają w Jokohamie firmę Jidosha-Seido Ltd. Nową firmę prowadzi Yoshisuke Aikawa, przejmując całą działalność związaną z produkcją samochodów Datsun. Już rok później Nihon Sangyo przyjmuje firmę na własność oraz zmienia jej nazwę na Nissan Motor Co., Ltd. Po burzliwej wojnie firma wyszła z kryzysu, co ułatwiła jej współpraca z brytyjskim Austinem i produkcja licencyjnych pojazdów. Na przestrzeni kilku lat Nissan stał się drugim co do wielkości producentem samochodów w Japonii. W 1983 roku całkowicie zaprzestano stosowania nazwy Datsun, a zaczęto używać Nissan, która do tej pory była zarezerwowana wyłącznie dla samochodów ciężarowych. Kolejnym ważnym momentem w historii firmy jest rok 1999, kiedy 35% akcji Nissana wykupił Renault. Po trzech latach Nissan postąpił podobnie kupując 15% akcji Renault. Obecnie firma Renault posiada 44,4% akcji Nissan Motor Co. Ltd.
Samochody marki Nissan mają rzeszę swoich fanów, którzy nie zamieniliby ich na żadną inną markę. Auta te uważane są za pojazdy przyjazne kierowcom – atrakcyjny wygląd, nowoczesna technologia, bezpieczeństwo, nowe standardy oraz unikalne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że firma zyskuje nowych Klientów i dąży do tworzenia produktów innowacyjnych, zapewniających emocjonujące doznania każdemu z kierowców.
W ofercie Nissana znajdziemy auta dopasowane do potrzeb każdego z nas – od małych, zwinnych pojazdów idealnych do miasta, przez rodzinne crossovery, auta z napędem 4×4, po samochody sportowe i użytkowe. Wszystkie modele dostępne są w różnych wersjach wyposażenia, w różnych wersjach silnikowych oraz o różnej stylistyce nadwozia. Bez względu na to jaki model Nissana posiadamy, nie możemy zapominać, że jego bezawaryjność, ekonomiczność i nasze bezpieczeństwo zależą od regularnej kontroli stanu technicznego. Nie powinniśmy zapominać o elementach eksploatacyjnych – a wśród nich o wydawałoby się nieistotnych filtrach samochodowych.
Jednym z podstawowych filtrów o których nie wolno nam zapominać jest filtr paliwa. Chroni on delikatne mechanizmy gaźnika oraz zabezpiecza system wtryskowy Nissana przed korozją i zniszczeniem. Filtr ten zatrzymuje zanieczyszczenia, które znajdują się z paliwie. Szczególnie istotne jest to w samochodach z silnikiem diesel, gdyż są one delikatniejsze niż silniki benzynowe znajdujące się pod maską Nissana.
Filtr oleju zatrzymuje zanieczyszczenia dostające się do silnika wraz olejem silnikowym. W przypadku, gdy filtr jest zużyty zanieczyszczenia te w postaci pozostałości po niespalonym paliwie mogą dostać się do silnika naszego auta, co przysporzyć może kosztownych kłopotów.
Filtry powietrza w Nissanie odpowiadają za zatrzymanie cząsteczek znajdujących się w powietrzu, które przy nieprawidłowej pracy filtra mogą trafić do silnika. Zanieczyszczenia te to głównie kurz, pyłki, piasek, sadza, krople wody, cząsteczki z nawierzchni po której się poruszamy. Gdyby nie filtr powietrza, trwałość silników i osiągi Nissana byłyby niestety mniejsze.
Ostatnia kategorią filtrów są filtry kabinowe. Pomimo tego, że z całej rodziny filtrów są najmniej ważne to nie należy o nich zapominać, ponieważ oczyszczają powietrze, które dostaje się do wnętrza samochodu. Sprawny filtr kabinowy ma szczególne znaczenie dla osób cierpiących na alergię i astmę, które w przypadku przebywania we wnętrzu auta ze zużytych filtrem zmuszone są oddychać zanieczyszczonym powietrzem. Sprawny filtr kabinowy wyłapuje i zatrzymuje nawet najmniejsze zanieczyszczenia takie jak kurz, pyłki, sadza, szkodliwe gazy oraz inne.